spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Мултинационална обука за мировни операции

Куманово: Мултинационална обука за мировни операции

Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски денеска присуствуваше на завршниот настан од 4-дневната мултинационална Обука за мировни операции, одржана од страна на Командата на Бригада на Југоисточна Европа во РСМ (СЕЕБРИГ) и мултинационалниот Центар за обука за мировни операции од Кукуш, Р.Грција. Целта на настанот е оспособување за цивилно-воена соработка. Дел од оваа обука беа и професори по англиски јазик од општинските средни училишта.

Извор: Општина Куманово

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...