spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМИОА: Датумот кога Регионот на Западен Балкан ќе стане зона со бесплатен...

МИОА: Датумот кога Регионот на Западен Балкан ќе стане зона со бесплатен роаминг

Се приближуваме до 1 јули, датумот кога Регионот на Западен Балкан ќе стане зона со бесплатен роаминг!!!

Овој историски регионален настан ќе биде одбележан и со концерт, во организација на Советот за Регионална Соработка(RCC- Regional Cooperation Council), на којшто ќе учествуваат музички бендови и познати диџеи од целиот регион. Концертот ќе започне на први јули(четврток) во 19 часот на плажата Отешево и ќе може да се проследи во живо на следниов линк:

https://www.youtube.com/user/RCCSec

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...