spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕСДСМ го соголи народот, 60.000 останаа без работа, 5.600 фирми се затворија

СДСМ го соголи народот, 60.000 останаа без работа, 5.600 фирми се затворија

СДСМ и во најтешките моменти за македонската држава се обидува да ги засмејува граѓаните. Според Центарот за дезинформации и лажни вести на СДСМ Македонија доживува економски раст, платите само што не станале 500 евра, невработеноста паѓа, а фирмите ги бележат своите златни години.

 

Во реалноста животот е многу тежок, и не се опишува со ниту еден збор на хартија. СДСМ го соголи народот. 60.000 луѓе останаа без работа, 5.600 фирми ставија клуч на врата, а економијата една година е во рецесија.

 

Додека сите земји во регионот бележат раст, Македонија со Заев една година е во минус.

 

Народот едвај врзува крај со крај, а ценовниот шок е огромен. Само за една година цените на продуктите во малопродажба е зголемена и до 40%.

 

Поскапи се млекото, месото, зејтинот, брашното, сите основни продукти се покачени, а згора на тоа во изминатиов период вклучувајќи го и последното покачување кое се планира Заев лично ги поскапе горивата за 14 денари, тоа е трајно покачување, кое не зависи од светските берзи.

 

Економијата е во период на мачен и тежок период. Време е оваа несигурност да запре. Време е за Македонија за сите луѓе!

Извор: ВМРО ДПМНЕ

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...