spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Се забранува паркирање возила на Јане Сандански

Охрид: Се забранува паркирање возила на Јане Сандански

Општина Охрид упатува апел до жителите на ул. „Јане Сандански“ и до останатите охриѓани и туристи , утре (08.07 2021), да не ги паркираат или оставаат привремено своите возила на оваа улица поради градежни зафати кои ќе се одвиваат,а согласно постапката за реконструкција на истата.

Доколку граѓаните не ги отстранат сами возилата ќе им бидат подигнати со пајак служба на нивни трошок.

Извор: Општина Охрид 

 

 

Прочитајте

Илинден: Пуштено во употреба спортското игралиште во Миладиновци

0
Општина Илинден со засилено темпо работи на изградба и реконструкција на спортските терени во повеќе населени места. Денеска беше пуштено во употреба спортското игралиште...