spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииЛевицаТетово: Нов дожд – стар проблем – исти улици

Тетово: Нов дожд – стар проблем – исти улици

Невремето во Тетовско, проследено со обилни врнежи и поплавени улици, ги повторија истите проблеми за тетовчани, кои траат со години.

Обилните врнежи од дожд значително ги наполнија тротоарите и улиците со вода. На оваа редовна појава, тетовчани веќе одамна престанаа да и се радуваат.

Локалните проблеми на општините постојано како по правило се оставаат на страна, скриени зад високите политичи агенди на локалните самоуправи. Но, по се’ изгледа дека општина Тетово постојано предничи во тоа.

Како да не предничи, кога кадрите на ДУИ и СДС се некадарни!

Извор: Левица

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...