spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМаркетингESB: Виза за Обединетото Кралство

ESB: Виза за Обединетото Кралство

Доколку аплицирате за виза за Обединетото Кралство потребен Ви е доказ за Вашето ниво на англиски јазик односно Secure English Language Test (SELT).

ESB Ви го овозможува тоа.
А ако пак сакате да аплицирате на некој универзитет во странство, а особено во Обединетото Кралство токму ESB International има четири квалификации кои Ви овозможуваат UCAS поени, според UCAS тарифата кој е начин на мерење на релативната вредност на 16 квалификации во Обединетото кралство.

Затоа, пријавете се и полагајте за доживотниот меѓународен сертификат .

Прочитајте, видете ги условите и аплицирајте – ESB in North Macedonia 

Извор: Javnaadministracija.mk

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...