spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСтрумица: Манифестација Струмица опен фестивал

Струмица: Манифестација Струмица опен фестивал

Почнувајќи од денеска, 19. јуни па се до 19. август, ќе се одржи овогодинешното јубилејно – десетто издание на манифестацијата „Струмица опен фестивал“.

За содржината на фестивалот денеска на прес конференција информираа од Здружението „Културен забавен живот“ од Струмица.

Извор: Општина Струмица 

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...