Штип: Асфалтирани улиците во населба Баби

ОпштиниШтип: Асфалтирани улиците во населба Баби

Најчитано

Штип се гради и заслужено го носи приматот центар на источна Македонија.

Тоа што го ветуваме го реализираме – градиме и рехабилитираме улици заборавени со децении.

Во населба Баби, извршивме рехабилитација на улица 6ти Април, 11ти Конгрес, Богомилска и Делчевска.

Вредноста на оваа инвестиција изнесува 2.196.216,00 денари.

Во населбата изградивме и тротоар на улица Лески.

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе