spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Благодарница на ученичката Марија Милошевска

Гостивар: Благодарница на ученичката Марија Милошевска

Благодарница на ученичката Марија Милошевска од Гостивар, учесник на Меѓународниот натпревар за астрофизика и астрономија (IAAC) за млади учесници, каде се закити со наградата „Златна почест“ и специјалната „Национална награда“ како најистакнат учесник од Северна Македонија.

Извор: Општина Гостивар 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...