spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииЛевицаДали со 70 милиони евра Министерството за транспорт и врски ќе ја...

Дали со 70 милиони евра Министерството за транспорт и врски ќе ја покрива својата некадарност пред избори?

Дали со 70 милиони евра Министерството за транспорт и врски ќе ја покрива својата некадарност пред избори?

Во емисијата „Жешко Политичко Лето” на Канал 5 ТВ, Левица упати прашање до министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски:

„Неколку месеци пред локалните избори најавувате дека само преку вашето министерство ќе се испумпаат дополнителни 70 милиони евра спрема локалните самоуправи за инфраструктурни проекти.

Нели сметате дека ова е обид за прикривање некадарност за време на цел мандат или пак целта е последна тура тендери пред промена на власта на локално ниво?”

Извор: Левица

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...