spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииЛевицаЦелта на Законот за државјанство

Целта на Законот за државјанство

Изјава на пратеникот на Левица Борислав Крмов за Канал 5, каде ги објаснува причините за блокадата на Левица на Собранието на Република Македонија и проблемите и недостатоците на Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за државјанство, кој деновиве беше поднесен во Собранието со европско знаменце.

Погледнете: ЛЕВИЦА

Извор: Левица

 

 

Прочитајте

МЈА: Лазе Јаќимоски ја презеде функцијата Заменик – Министер за Јавна...

0
Во просториите на Министерството за Јавна Администрација денес беше извршено примопредавање на должноста Заменик - Министер за Јавна администрација. Министерот за Јавна администрација, Горан Минчев, заедно со поранешниот Заменик - Министер на Министерството...