spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиДКСК: Повик за Набљудувачи на Учесниците во Изборната кампања - Локални избори...

ДКСК: Повик за Набљудувачи на Учесниците во Изборната кампања – Локални избори 2021

Заради ефикасно следење на изборната кампања на учесниците на претстојните Локални избори,
ДКСК има потреба од ангажирање на 50 набљудувачи за општините.

ПОВИК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА НАБЉУДУВАЧИ НА УЧЕСНИЦИТЕ ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА – ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ 2021

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

Прочитајте

Пробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

0
На 21.06. 2024 (петок) во раните утрински часови предвидено е прво авионско третирање на територија на општина Пробиштип. Акцент при прскањето ќе биде ставен на Пробиштип и...