Охрид: Амбасадорот на Израел во посета на Охрид

ОпштиниОхрид: Амбасадорот на Израел во посета на Охрид
spot_img

Најчитано

spot_img
spot_img

Денес на протоколарна средба со градоначалникот на Охрид, беше Амбасадорот на Израел, Дан Оријан. Традиционално на средбата беа потврдени добрите и пријателски релации на Охрид со државата Израел и одличната меѓусебна соработка.

На средбата се разговараше и за продлабочување на соработката во повеќе области, помеѓу кои се образованието и туризмот.

Инаку, поради завршување на мандатот ова е последна официјална посета на Дан Оријан во Охрид, како амбасадор на Израел во Република Северна Македонија.

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе

spot_img
spot_img