spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииЛевицаПрекината е Комисијата по Законот за лични карти

Прекината е Комисијата по Законот за лични карти

Изјава на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, по денешната прекината седница на Комисијата за политички прашања, на која пратениците на Левица поднесоа околу 1800 амандмани на Законот за лични карти, коишто беа одбиени од страна на спикерот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

Погледнете:

ЛЕВИЦА – ВИДЕО

Извор: Левица

Прочитајте

МЕТ: Германија е наш најголем трговски партнер и поддржувач во реформите...

0
Министерот за економија и труд Бесар Дурмиши оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија во Северна Македонија Петра Дрекслер. Министерот Дурмиши на средбата...