spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниАеродром: Уживаа во летното интермецо во паркот под светилките

Аеродром: Уживаа во летното интермецо во паркот под светилките

Со многу енергија и позитивна атмосфера аеродромци во паркот под светилките уживаа во музиката на триото „Тринити стрингс“, чиј настап го организираше Општина Аеродром во соработка со Здружението на естрадни уметници (ЗЕУМ).

„Летното интермецо во паркот под светилки го овозможивме со цел да се дружиме, да се забавуваме и да ја промовираме македонската музика во летниот период“, изјави градоначалникот Златко Марин.

Општина Аеродром ќе продолжи во истиот стил да го збогатува летото со музички и културни настани.

21.7.2021

Општина Аеродром

Извор: Општина Аеродром

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...