spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииЛевицаМарин мора да одговара за аздисот со трошење народни пари

Марин мора да одговара за аздисот со трошење народни пари

Не може да се постигне со реакции на налудничавите трошења на Општина Аеродром и градоначалникот Златко Марин од СДСМ. Од столбови и бекатон, до корпи за отпадоци и клупи со астрономски суми. За телефони и репрезентација, патувања и разни нематеријални задоволства дури е дегутантно да зборуваме, се троши без мерка и како да ќе нема утре. Дури и во време на пандемијата, дрско и грубо тој си беше распишал и тендер за бина и лед осветлување кое чинеше неверојатни 25.000 евра, за што реагиравме и со прес-конференција каде локалниот модератор Дарко Масларковски постави прашање, за кое не добивме официјален одговор.

 

На социјалните мрежи неговата десна рака – ново назначениот директор Владимир Стевков на измисленото Јавно Претпријатие за наводен развој, дури се закани со тужба за клевета и кажа дека средствата не се исплатени на фирмата што ја бива за сѐ и сешто – Лапласт М, давајќи гаранција дека истите ќе се пренаменат. Па еве ја користиме оваа прилика да прашаме за што се пренаменија овие небулозни 25.000 евра?

 

Градоначалникот Марин и неговата „екипа” треба да знаат дека со влегување на Левица во општината ќе бидат детално разгледани сите матни зделки, сомнителни тендери и јавни набавки, а следствено на тоа ќе сносат и одговорност!

Извор: ЛЕВИЦА

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...