spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕОваа болница петта година по ред стои недовршена, што треба да се...

Оваа болница петта година по ред стои недовршена, што треба да се случи за Заев да ја доизгради?

Ова зад мене е недовршената Клиничка болница во Штип, која што 5та година е во застој.
Се прашувам колку човечки животи треба да згаснат, колку корона бранови треба да се случат за да власта сфати дека изградбата на оваа Клиничка болница треба да биде приоритет?
Ја користам оваа прилика да го поздравам градоначалникот на општина Штип кој што во овој момент се наоѓа на некоја од плажите во Грција.
Единствен начин да се спасат човечки животи е да го искористите вашето влијание како градоначалник да направите притисок врз вашиот ментор Зоран Заев и после пет години застој конечно да ја доврши изградбата на оваа Клиничка болница.

Прочитајте

МСПДМ: Продолжува соработката со Светска Банка

0
Вчера министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани оствари работна средба со директорката на Светска Банка за Западен Балкан, Шиаочин Ју. На средбата,...