spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

ДКСК: Избери интегритет

Загадувањето често е последица на корупција, злоупотреба и недостаток на транспарентност и неинформираност на граѓаните на централно или локално ниво.

Пријави корупција и злоупотреба!
Ти имаш право да знаеш кои се причинителите, кои фактори влијаат директно врз твоето здравје и да се бориш за чист воздух!

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...