spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГевгелија: Прекинато електроснабдување на дел од патниот правец Гевгелија- Негорци

Гевгелија: Прекинато електроснабдување на дел од патниот правец Гевгелија- Негорци

Денес (29 јули, 2021 година), прекинато електроснабдување
ќе имаат дел од корисниците во населеното место Мрзенци (на крстосницата во Мрзенци и на патниот правец Гевгелија- Негорци), хотел „Нар“, како и индустриските објекти во зоната „Блокотехна“- „Мателен“ и „Меркјури“. Прекинот ќе започне од 08:00 часот, а ќе трае до 11:00 часот, поради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Прочитајте