spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПробиштип: СТЕНД АП ШОУ со Марјан Георгиевски

Пробиштип: СТЕНД АП ШОУ со Марјан Георгиевски

Сите граѓани на градот Пробиштип и околината по сите можни протоколи (маски, растојание и дезинфекција) се поканети да изберат со која вакцина ќе се вакцинираат против глупоста, политиката, тик токот, учебниците, кинезите и лилјаци, Бил Гејц, 5џи, од машки глупости, од женски глупости, од инфлуенсерки, од мрзата, од завидлук, од оговарање од Вести на Тв, од макфест во Штип ? и од се останато што ве мачи. Ваксајн ис каминг.

Извор: Општина Пробиштип

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...