Битола: Градоначалничката Петровска ја предводи општинската делегација на чествувањата во Крушево

ОпштиниБитола: Градоначалничката Петровска ја предводи општинската делегација на чествувањата во Крушево

Најчитано

На покана на претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска ја предводи делегацијата на Општина Битола, која присуствува на свеченостите по повод одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката во Крушево.

Делегацијата положи свежо цвеќе на гробот на Никола Карев во споменикот “Македониум“, по што следува положување свежо цвеќе на Споменикот на хероите на месноста „Слива“.

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе