spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeНовостиИсплата на регрес за годишен одмор К-15 - Администрација

Исплата на регрес за годишен одмор К-15 – Администрација

Тимот на Јавна администрација неофицијално дознава дека исплатата за регрес на Годишен одмор за 2021 година – К-15 ќе ви се исплаќа до распишување на локалните избори 2021 година, односно до ПЕТОК – 6 Август. 

Доколку не ви е исплатен К -15 до ПЕТОК – 6 Август, очекувајте ја исплатата на Регресот за годишен одмор за 2021 година  К- 15 после завршувањето на Локалните избори 2021 година. 

Извор: Javnaadministracija.mk

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...