spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПробиштип: Познатиот актер Марјан Ѓорѓиевски ги насмеа до солзи пробиштипјани

Пробиштип: Познатиот актер Марјан Ѓорѓиевски ги насмеа до солзи пробиштипјани

Во рамки на пробиштипското културно 2021 лето, на 29.07.2021 на летната сцена во Пробиштип се случи Stend up комедија со еден од најдобрите Stend up комичари Марјан Ѓорѓиевски. Пред полниот амфитеатар еден час овој комичар ги смееше до солзи присутните, кои желни за смеа дојдоа да ја исфрлат целата негативна енергија која година и половина во времето на короната  ја собирале. Сите си посакаа повеќе вакви насмеани денови. Искрено се надеваме на тоа, од таа причина не случајно во рамки на културното лето предвидовме и неколку Stend up настани, со желба да гледаме насмеани лица. Со ветување дека во најскоро време повторно ќе се видиме го испративме овој извонреден уметник кој остави одличен впечаток кај пробиштипската публика.

Извор: Општина Пробиштип

Прочитајте