Со ребалансот на Буџетот поднесовме амандман за обезбедување на 90 милиони денари за набавка на 20 нови противпожарни возила

Политички партииВМРО-ДПМНЕСо ребалансот на Буџетот поднесовме амандман за обезбедување на 90 милиони денари...

Најчитано

Пред неполн месец имаше расправа за ребалансот на буџетот за 2021 година.
Поднесовме амандман за да се обезбедат 90 милиони денари за набавка на 20 нови противпожарни возила.
Пратениците од мнозинството и членовите на владата од СДСМ – ДУИ не го прифатија овој амандман, на моменти и се исмеваа.
Тогаш беше актуелен случајот со пожарот во Галичник кога противпожарното возило беше влечено со ланец.
Денес имаме пожари низ целата држава.
Нема пари за нови противпожарни возила, но има:
– 155 милиони денари повеќе за нови вработувања
– 144 милиони денари повеќе за набавка на мебел
– 17 милиони денари повеќе за набавка на возила.
Тотална неспособност !
Тотално фијаско !
Тотална недоговорност !
Што фативте – уништивте.
Уште малку !
Линк од ФБ статус:
https://www.facebook.com/bojan.stojanoski.3/posts/10221449828137235
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе