spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Почеток на реконструкцијата на плочникот во Порта Влае

Карпош: Почеток на реконструкцијата на плочникот во Порта Влае

Општина Карпош известува дека утре, 13.08.2021 година (петок), од 11:30 часот, на платото во Порта Влае, во близина на „Баду бар“, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, ќе има изјава за медиуми.

Градоначалникот ќе се осврне на почетокот на градежните активности за реконструкција на плочникот во Порта Влае.

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...