Прилеп: Извршен увид на улицата “Радовишка“ од градоначалникот Јовчески

ОпштиниПрилеп: Извршен увид на улицата “Радовишка“ од градоначалникот Јовчески

Најчитано

Градоначалникот Борче Јовчески  вчера изврши увид на улицата “Радовишка“ каде е поставена нова канализациона мрежа и истата улица веднаш после зафатот е тампонирана.

Улицата е со должина од 180 метри и ширина од 5,5 метри. Улицата “Радовишка“ се наоѓа во населбата “Гоце Делчев“.

 

 

 

Извор: Општина Прилеп

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе