spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Работна средба на градоначалникот Коњановски со амбасадорот на Косово

Битола: Работна средба на градоначалникот Коњановски со амбасадорот на Косово

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, вчера оствари работна средба со амбасадорот на Косово, Приндон Садриу и заменик амбасадорот Влорат Гаши.

Дипломатските претставници и градоначалникот, изразија верување дека во идниот период, воспоставената комуникација треба да се интензивира, во функција на взаемна соработка и поддршка во повеќе области, пред се на културен и економски план.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...