spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Во функција автобуската линија од Жданец до Сити Мол

Карпош: Во функција автобуската линија од Жданец до Сити Мол

По интервенција на градоначалникот на општина Карпош, од утре повторно во функција автобуската линија од Жданец до Сити мол.

Градоначалникот Стевчо Јакимовски денеска на средба со директорот на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје побарал информација зошто е прекината автобуската линија која беше пуштена во текот на изборната кампања. Од страна на директорот на јавното претпријатие е одговорено дека возилото било во дефект и истовремено е ветено дека дефектот ќе биде отстранет во текот на денот, по што најдоцна до утре ќе продолжи да сообраќа на релација Жданец – Сити мол.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

МОН: Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на...

0
Централноевропска програма за размена во областа на  универзитетските студии    (CEEPUS-Central European  Exchange Program for University Studies)  објавува: КОНКУРС за стипендии за студиски престој во земјите членки...