spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Приведен криминалец баран со потерница

МВР: Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (28.11.2021) во 13.30 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на ул.Јужноморавски бригади во Скопје го привеле И.М. (26) од Сингилиќ, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување мерка притвор, а во врска со член 418Б.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте