HomeОпштиниДелчево: Нова кабинетска опрема за природни науки во ООУ „Св.Климент Охридски“

Делчево: Нова кабинетска опрема за природни науки во ООУ „Св.Климент Охридски“

Во ООУ „Св.Климент Охридски“ во Делчево комплетно се опремени кабинети за изучување предмети од групата природни науки. Станува збор за комплетно нова опрема на два кабинети и опремување на лабораторија за потребите на наставата по хемија и билогија, како и останатите предмети од групата природни науки.

Опремата е донација од Министерство за образование и наука, а целта е  унапредување на образовниот процес во основното образование, посебно препознавајќи ја важноста на изучувањето на природните науки.

Извор: Општина Делчево

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...