spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Претрес, приведен дилер на дрога

МВР: Претрес, приведен дилер на дрога

На 08.12.2021 во 07.40 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гевгелија го лишиле од слобода К.П.(41) од Гевгелија.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, повеќе шприцеви со остатоци од течност и повеќе кутии таблетки.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте