spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Приведен дилер за издржување затворска казна

МВР: Приведен дилер за издржување затворска казна

На 07.12.2021 во 20.30 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле З.С.(46) од с.Чегране, гостиварско.

Тој бил баран со судска наредба за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...