spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Депонирани 7,85 тони кабаст отпад во Дрисла

Ѓорче Петров: Депонирани 7,85 тони кабаст отпад во Дрисла

Во рамки на акцијата за собирање кабаст отпад од руралниот дел од општината, во депонијата “Дрисла” депонирани се 7,85 тони кабаст отпад.

Ова досега е најуспешната акција за одлагање на отпадот во изминатите години во руралниот дел на општината.

Апелираме до граѓаните да постапуваат совесно со својот отпад и да ја заштитат животната средина.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...