spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрад Скопје: Назначен нов в.д. директор на ЈП „Улици и патишта“ Скопје

Град Скопје: Назначен нов в.д. директор на ЈП „Улици и патишта“ Скопје

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска го назначи Борис Настов за нов в.д. директор на ЈП „Улици и патишта“ Скопје, откако претходно од директорската позиција беше разрешен Горан Симоновски.

Борис Настов е дипломиран машински инженер со долгогодишно работно искуство на раководни позиции во Гранит АД Скопје, БАУЕР БГ Скопје, ЈП „Комунална хигиена“ Скопје и Министерство за финансии.

 

 

 

Извор: Град Скопје

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...