spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Решенија за субвенции за инвертер клима уреди

Гази Баба: Решенија за субвенции за инвертер клима уреди

Завчера доделивме 32 решенија за субвенции на граѓаните за инвертер клима уреди од подрачјето на општина Гази Баба.

За 2021 година, во буџетот беа предвидени 1.500.000 денари за оваа намена, додека за 2022 година ги зголемуваме средствата на 3.000.000 денари. Нашиот фокус останува заштитата на животната средина и намалување на загадувањето.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...