spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Асфалтирање на улицата 22

Петровец: Асфалтирање на улицата 22

Во населено место Петровец, по завршеното поставување на канализационата мрежа и приклучоците, на улица 22 се отпочна со асфалтирање на истата.

Градоначалникот Борче Митевски заедно со Советникот од Советот на Општина Петровец – Златко Ацевски, присуствуваа на оваа градежна активност, за одблиску да се запознаат со текот на изведбата.

Улицата е со должина од 280 метри и истата комплетно треба да биде завршена за седум дена. Финансиските средства за овој проект се во висина од 1.250.000 денари и се целосно обезбедени од Буџетот на Општина Петровец.

 

 

 

Извор: Општина Петровец 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...