HomeМинистерстваМИОА: За крај на годината, министерот Шаќири имаше заедничка средба со вработените

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири за крај на годината имаше заедничка средба со вработените во МИОА.

На средбата, министерот Шаќири им се заблагодари за одличната меѓусебна соработка, несебичното залагање и взаемна трудољубивост, со цел исполнување на стратешките цели на Министерството.

Министерот Шаќири им посака успешна работа и во иднина, во насока на унапредување на информатичкото општество и работата на администрацијата.

Воедно, изрази отвореност за понатамошна професионална соработка, истакнувајќи дека секогаш е подготвен да помогне доколку е потребно.

Министерот упати честитки во пресрет на Новата 2022 Година, посакувајќи многу здравје, среќа, благосостојба и уште поголеми успеси на професионален и приватен план.

Нека е среќна и бериќетна Новата 2022 Година!

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...