spot_img

МВР: 15 санкции за пијани возачи на територија на СВР Струмица

МинистерстваМВР: 15 санкции за пијани возачи на територија на СВР Струмица

Најчитано

Во времето од 22.00 часот на 22.01.2022 година до 04.00 часот на 23.01.2022 година на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена засилена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила под дејство на алкохол.

Притоа, било констатирано дека 15 возачи, од кои 6 во Струмица, 5 во Гевгелија и 4 во Радовиш управувале моторни возила под дејство на алкохол и истите биле соодветно санкционирани.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Читај повеќе