HomeМинистерстваМИОА: Министерот Алити одржа состанок со претседателката на Инспекцискиот совет, Филиповска-Грашкоска

Продолжување и понатамошно унапредување на успешната соработка, беше тема на состанокот меѓу министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити и претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска.

Се разговараше за прашања кои се од важност за соработката меѓу МИОА и Инспекцискиот совет, особено во однос на донесувањето на законите, со цел непречено одвивање на започнатите процеси, за да се добие една вистинска модернизирана администрација.

Како што рече министерот Алити, МИОА како и досега така и во иднина ќе има блиска соработка со Инспекциски совет и ќе дава максимална поддршка.

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација