spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрад Скопје: Арсовска се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија - Хозе...

Град Скопје: Арсовска се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија – Хозе Луис Лозано Гарсија

Градоначалничката Арсовска денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија, Н.Е. Хозе Луис Лозано Гарсија. Арсовска и Гарсија споделија мислења во однос на тековните и идните активности на Градот Скопје, но и можноста за заедничка соработка.

На задоволство на Градот Скопје, заедно со претставниците на амбасадата на Кралството Шпанија во Македонија ќе се отпочне иницијатива за збратимување на Скопје со градови во Шпанија со кои Град Скопје има заеднички интерес и може да остварува заедничка интензивна соработка.

Амбасадорот Гарсија го истакна туристичкиот потенцијал кој го има градот Скопје и можноста за нови проекти со помош на Кралството Шпанија, со цел подигнување на туризмот во Скопје.

 

 

 

 

Извор: Град Скопје 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...