spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Реконструкција на улица Варшавска

Карпош: Реконструкција на улица Варшавска

Почитувани сограѓани, ве известуваме дека од понеделник, (14.02.2022) година, ќе започне реконструкција на улицата Варшавска, (од ул. Лондонска до ул. Париска).

Поради изведување на градежните активности, ќе биде воспоставен нов привремен режим на сообраќај бр. 15 – 212/4 од 10.02.2022 година, издаден од Град Скопје.

Изведувачот на работите ДГПТУ „БИТЕМ“, во понеделник ќе постави и вертикална сообраќајна сигнализација, која ќе важи до завршување на реконструкцијата на улицата.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...