spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Обука од ИЗИИС за општина Битола, Новаци и Могила

Битола: Обука од ИЗИИС за општина Битола, Новаци и Могила

Во врска со подготовката за вршење категоризација на оштетувања на објекти во Пелагонискиот регион, претставници од Институтот за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија, во oпштина Битола, одржаа обука за дел од вработените во општините Битола, Новаци и Могила.

Обуката се организира, после завршувањето на рокот по јавниот повик за достава на барања за проценка на штети од земјотресот, на кој во општина Битола беа поднесени 2677 барања. Обуката е дел од подготовките за одлучување по барањата, што ќе биде спроведено од страна на стручни комисии.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...