spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Коалицијата „СЕГА“ е организација која ќе раководи со Младинскиот центар

Охрид: Коалицијата „СЕГА“ е организација која ќе раководи со Младинскиот центар

По завршување на распишаниот оглас за избор на младинска која ќе раководи со Младинскиот центар Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков, донесе решение со кое Коалицијата „СЕГА“ се избира за организација која ќе раководи со Младинскиот центар Охрид.

Со избраната младинска организација ќе биде склучен договор во кој детално ќе бидат наведени нејзините обврски како и обврските на Општина Охрид. Дополнително со договорот ќе биде предвидена и годишната програма за работа на Младинскиот центар за 2022  година.

 

МЛАДИНСКИ ЦЕНТАР ОХРИД

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

 

 

Прочитајте

МЕТ: Германија е наш најголем трговски партнер и поддржувач во реформите...

0
Министерот за економија и труд Бесар Дурмиши оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија во Северна Македонија Петра Дрекслер. Министерот Дурмиши на средбата...