spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииКолку чинеше пропаднатата забава на ВМРО-ДПМНЕ во Филхармонија?

Колку чинеше пропаднатата забава на ВМРО-ДПМНЕ во Филхармонија?

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски постојано се жалат дека нема пари, се жалат и нивните градоначалници дека општините немале пари.

Колку пари чинеше вчерашната пропадната партиска забава на ВМОР-ДПМНЕ? Со кои пари беше финансирана?

Додека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ постојано бараат средства, нивната партија се луксузира со прослави и отчети за 100 дена, снима спотови и организира настани каде промовира неработење и партизација на општините.

Општините кои ги раководи ВМРО-ДПМНЕ мораат да ја ревидираат својата улога во енергетска криза, мора целосно да ги намалат непродуктивните трошоци и да се однесуваат одговорно кон парите на граѓаните.

Во спротивно да престанат да се жалат, Владата не е должна да ги поддржува институциите кои вака се однесуваат.

 

 

 

 

Извор: СДСМ

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...