spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Започна реконструкција на улицата Варшавска

Карпош: Започна реконструкција на улицата Варшавска

Почитувани,

Ве информираме дека со поддршка од Светска банка, од денеска почнува реконструкцијата на улицата Варшавска. Покрај реконструкцијата на улицата, ќе бидат заменети и дел од оштетените рабници, а таму каде што ќе има потреба ќе биде извршена и нивелација на шахтите.

Во исто време се информираат граѓаните кои живеат на оваа улица дека во наредниот период нема да се дозволат нови прекопи на улицата, вклучително и приклучување на канализационата мрежа за да се спречи повторно оштетување на истата.

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...