spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМИОА: Работни средби со компаниите Cyberglobe и SIGA OT Solutions

МИОА: Работни средби со компаниите Cyberglobe и SIGA OT Solutions

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити оствари средба и со претставник на Cyberglobe, значајна компанија која работи на решенија за заштита од криминални активности на социјалните медиуми и сајбер просторот во целиот свет.

 

Министерот Алити имаше продуктивна средба и со SIGA OT Solutions, компанија што работи за заштита на процесот на работа на институциите од критичната инфраструктура.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...