Гази Баба: Поделени 300 хуманитарни пакети во голема хуманитарна акција по повод Курбан Бајрам

ОпштиниГази Баба: Поделени 300 хуманитарни пакети во голема хуманитарна акција по повод...

Најчитано

По повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам, општина Гази Баба во соработка со општествено одговорни луѓе и компании организира голема хуманитарна акција, која започна од вчера и ќе продолжи во текот на денешниот ден.

Во рамки на оваа акција планирано е да се поделат 300 хуманитарни пакети со храна на семејства од муслиманска вероисповед. Гази Баба е мултиетничка општина во која сложно живеат македонци, албанци, турци, роми, власи, бошњаци и сите останати.

Хуманоста е наша одлика и така ќе продолжиме и во иднина.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе