Гази Баба: Средба со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Н.Е. Ласло Иштван Дукс

ОпштиниГази Баба: Средба со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Н.Е. Ласло...

Најчитано

Вчера утрото во просториите на општина Гази Баба градоначалникот Бобан Стефковски имаше средба со Амбасадорот на Унгарија во Република Македонија Н.Е. Ласло Иштван Дукс.

Оваа средба се организираше по повод заминувањето на Амбасадорот од Република Македонија на која градоначалникот Стефковски му се заблагодари за досегашната успешна соработка која ја имаше општина Гази Баба со Амбасадата на Унгарија.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе