spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКочани: До уредување на Градскиот парк

Кочани: До уредување на Градскиот парк

Од страна на Комуналното јавно претпријатие „Водовод“ и Општина Кочани во Градскиот Парк беа поставени дел од новите содржини, односно 15 клупи, 20 корпи за отпадоци и 10 седалки покрај кејот на Кочанска Река.

Во наредниот период кој следува просторот во Градскиот Парк ќе биде збогатен со дополнителни нови содржини.

 

 

 

Извор: Општина Кочани 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....