HomeОпштиниИлинден: Асфалтирани улици во Марино и Дељадровци, продолжува градежната офанзива

Во рамки на акцијата ,,Градежна офанзива” продолжуваат градежните активности за асфалтирање на локалните улици и пешачки патеки во повеќе  населени места во општина Илинден.

Денеска се асфалтираше крак на улица ,,500” во Марино во должина од 170 метри. Во Дељадровци асфалтиран е крак на улица ,,2” во должина од 160 метри. Градежните активности за реконструкција на патната инфраструктура и во останатите населени места во општина Илинден ќе продолжат и во наредниот период.

Извор: Општина Илинден

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...