Илинден: Асфалтирани улици во Марино и Дељадровци, продолжува градежната офанзива

ОпштиниИлинден: Асфалтирани улици во Марино и Дељадровци, продолжува градежната офанзива

Најчитано

Во рамки на акцијата ,,Градежна офанзива” продолжуваат градежните активности за асфалтирање на локалните улици и пешачки патеки во повеќе  населени места во општина Илинден.

Денеска се асфалтираше крак на улица ,,500” во Марино во должина од 170 метри. Во Дељадровци асфалтиран е крак на улица ,,2” во должина од 160 метри. Градежните активности за реконструкција на патната инфраструктура и во останатите населени места во општина Илинден ќе продолжат и во наредниот период.

 

 

 

 

Извор: Општина Илинден 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе